Bilim Merkezi

Bilim Merkezi Tasarımı ve Projelendirmesi

İster 100 m² olsun ister 10.000 m², Pronova potansiyel kullanıcılara, yerel ihtiyaçlara, bilimsel ve endüstriyel kültüre uygun olarak ihtiyaç analizleri yapmakta ve bu analizler doğrultusunda Bilim Merkezi projeleri hazırlamaktadır.

Projeler hazırlanırken mimari, tesisat ve düzenek ihtiyaçları bir bütün olarak ele alınmakta ve kuruluş sonrası işletme ihtiyaçları da göz önünde tutularak optimizasyonlar yapılmaktadır.

Sergiler

Uzay Sergisi

Uzay Sergisi 60’ın üzerinde düzenek ve pano ile Türkiye’de benzeri olmayan bir sergidir. Teorik anlatımlar eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır. Evrenin karanlık sırları, galaksiler, kara delikler, yıldız sistemleri eğlenceli oyunlar ile anlatılmaktadır.

Uzay çalışmaları ve uzay yarışı tarihsel akış içerisinde deneysel olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Ayrıca tercih eden kurumlar için kapsamlı bir havacılık tarihi bölümü de mevcuttur.

Etkileşimli düzeneklere ek olarak, uydular, astronot araçları, astronot el aletleri, göktaşları benzeri maketler de dekoratif zenginliği desteklemek için kullanılabilir.

Ve Simülatörler. TÜV belgeli, CE damgalı, ISO belgeli, EN standartlarında güvenliğe sahip simülatörler her yaşa hitap etmektedir.

Hücreden Okyanusa Su ve Çevremiz

Su hayat demektir. Tüm canlıların hücrelerinden, okyanuslara hayat hep suyun içindedir.

Hücreden Okyanusa Su sergisi suyun önemine dikkat çektiği gibi, çocuklarda çevre bilincini geliştirme konusunda çok kapsamlı, çarpıcı, ilgi çekici ve eğlenceli deney düzenekleri ve bilgileri kapsamaktadır.

Deney Düzenekleri Tasarımı ve İmalatı

Pronova tasarlayıp ürettiği deney düzeneklerine ek olarak komple sergiler de sunmaktadır.

Bilim ve Teknoloji Merkezleri müzelerden farklı olarak ziyaretçilerinin dokunup oynayabileceği deney setleri sunar. Bu sayede özellikle anaokulu, ilköğrenim ve ortaöğrenim çağındaki çocukların hem derslerine destek sağlar, hem de eğlenirken öğrenmenin keyfini sunar. Pronova bu alanda multimedya deney setlerine ek olarak Planetaryum çözümleri ile de modern bilim merkezlerinde bulunması gereken tüm unsurları sağlamaktadır.

Düzenekler

  • Gökkuşağı Duvarı
  • Topoğrafya Havuzu
  • Foucault Sarkacı
  • İnteraktif Albüm
  • Alternatif Enerji