Hakkımızda

Sayısal Görüntü Teknolojilerinde Türkiye’deki büyük bir açığı doldurmak amacıyla 2001 yılında startı verilen Pronova; başta İçerik Yönetimi, Sayısal Video Arşiv Sistemleri, Video Wall, Digital Signage ve IPTV olmak üzere yazılımlar geliştirmek ve her türlü ihtiyacına göre farklı çözümlerin tedarik ve projelendirmesi ile kurulumunu yapmak üzere kuruldu.

Kuruluşunun ikinci yılında ilk ürünü ARCHIMED ile Türkiye’de 400’den fazla hastane ve klinikte Görüntü Kayıt, Arşiv ve Dağıtım Sistemi ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. 2007 yılında ikinci ürünü INFOLINK’i geliştirdi ve aralarında İş Bankası, Turkcell ve Doğuş Grubu gibi birçok tanınmış firmanın yer aldığı kurum ve kuruluşlarla çözüm ortaklığına girerek ihtiyaca yönelik özgün sistemler geliştirdi.

Yabancı proje sağlayıcıların tekelindeki sektörde kendine yer açtıkça hizmet skalasını genişleten Pronova, bugün Sayısal Görüntü Sistemlerinin yanı sıra Planetaryum ve Simülatör Çözümleri ile Bilim Merkezleri, Macera Parkurları, Uzay Sergisi, Çocuk Oyun Alanları ve Deney Düzenekleri üretmek amacıyla hayata geçirdiği Alios Exhibits markalı yapılanmasıyla yoluna emin adımlarla devam ediyor.

GELECEK HEDEFLERİ

  • En gelişmiş teknolojisiyle çağın ihtiyaçlarına farklı ve özgün çözümler üretmek.
  • Astronomik bedeller ve uzun süren çözümlemelerle yabancı üreticilerin tekelindeki sektöre yerli teknolojik çözüm ortaklığı fikrini yerleştirmek.
  • Özgün sergiler oluşturarak yurt içi ve yurt dışında satış ve kiralama hizmetleri sunmak.
  • Var olan kaliteli üreticileri bir çatı altında toplamak.
  • Çeşitli kurum ve kuruluşlara hazır paketler ile hızlı kurulabilen modüler sergiler oluşturmak.
  • Bilimsel sergileri A’dan Z’ye yurt geneline yaymak.
  • Çağdaş teknolojilerin ışığında gerekli altyapı ve düzenekleri geliştirerek bilimin hizmetine sunmak.