Bilim Merkezi

Bilim Merkezi Tasarımı ve Projelendirmesi

İster 100 m² olsun ister 10.000 m², Pronova potansiyel kullanıcılara, yerel ihtiyaçlara, bilimsel ve endüstriyel kültüre uygun olarak ihtiyaç analizleri yapmakta ve bu analizler doğrultusunda Bilim Merkezi projeleri hazırlamaktadır.

Projeler hazırlanırken mimari, tesisat ve düzenek ihtiyaçları bir bütün olarak ele alınmakta ve kuruluş sonrası işletme ihtiyaçları da göz önünde tutularak optimizasyonlar yapılmaktadır.

Sergiler ve Düzenekler

Pronova kendi hazırladığı sergi düzeneklerine ek olarak, yerli ve yabancı tedarikçilerle işbirliği içerisinde bilim merkezi sergi ve düzenekleri sunmaktadır.

Özellikle Gökbilimi Sergisi, Türkiye’de bugüne kadar üretilmiş olanların en kapsamlısıdır. “Teorik Uzay” ile başlayan anlatımlar “Güncel Uzay Çalışmaları” ile zenginleştirilmiştir. “Uzay ve Havacılık Tarihi” köşesi ise Türk İslam Gökbilim insanları ile Türk Havacılığına hizmet vermiş değerli kişileri de izleyicilerine maketler ile anlatmaktadır.

Pronova her bir bilim merkezinin bir diğerinden farklı olması gerektiğine inandığından, her bilim merkezinin bulunduğu yere, tarihindeki karakterlere, endemik bitkilerinden jeolojik özelliklerine göre özel projelendirilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle her bir bilim merkezi projemiz ayrıca ele alınır ve projelendirilir.

Bilim ve Teknoloji Merkezleri müzelerden farklı olarak ziyaretçilerinin dokunup oynayabileceği deney setleri sunar. Bu sayede özellikle anaokulu, ilköğrenim ve ortaöğrenim çağındaki çocukların hem derslerine destek sağlar, hem de eğlenirken öğrenmenin keyfini sunar. Pronova bu alanda multimedya deney setlerine ek olarak Planetaryum çözümleri ile de modern bilim merkezlerinde bulunması gereken tüm unsurları sağlamaktadır.

Sergiler

  • Gökbilim Sergisi
  • Yer Bilimi Sergisi
  • Temel Bilimler (Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya, Jeoloji) Sergisi
  • VR Simülatörler
  • Mars Kolonisi Sergisi
  • İnsan Vücudu ve Teknolojileri Sergisi
  • Mineral Sergisi
  • Çevre ve Temiz Enerji