Medikal Video Yönetim, Kayıt ve Arşiv Sistemi: ARCHIMED

Tıbbın her alanında görüntülemenin önemi şüphesiz çok fazla. Elbette sadece görmek artık yeterli olmamaktadır. Gerek tanı ve tedavide, gerekse akademik eğitimde arşivlemenin önemi çok büyüktür. Elde edilen tıbbi görüntüleri saklamak, raporlandırma yapmak, görüntüleri sınıflandırarak tanımlayıcı bilgiler eklemek, arşivlenmiş görüntüler içerisinden anahtar kelimelere göre tarama yapmak bir arşiv sisteminin en temel fonksiyonudur.

Archimed hız ve verimlilik demektir. Özellikle raporlandırma ve hasta veritabanı oluşturmada sunduğu yetenekler medikal amaçlı arşivlemede yeni bir devir başlatmaktadır. Hem tek kullanıcılı, hem de çok kullanıcılı olarak konfigüre edilebilen Archimed, bilgisayar ve sayısal video dünyasının tüm imkanlarını doktorların hizmetine sunmaktadır.

Kullanıcı tanımlı rapor formatları ve kullanıcı tanımlı hastalık arşivleri hazırlamanın mümkün olduğu bu sistem bir görüntüleme ünitesinde ihtiyaç duyulabilecek her türlü enformasyon teknolojisi ihtiyacına karşılık vermektedir.

Full HD Kayıt

Tıbbi görüntülemenin önemi Yüksek Çözünürlüklü (HD) cihazların yaygınlaşması ile bir üst seviyeye taşınmıştır. Elbette sadece görmek yeterli değildir. Gerek tanı ve tedavide, gerekse akademik toplantı ve eğitimlerde görüntüleri arşivlemenin ve paylaşmanın önemi çok büyüktür.

Tıbbi görüntülerin kayıt edilmesi, arşivlenmesi, sınıflandırılması, raporlarda kullanılması, kurgulanması, hastane arşivinde saklanması ve paylaşılabilmesi ARCHIMED ile mümkündür. ARCHIMED Full HD formatta (1920×1080) video ve fotoğraf kaydedebilmektedir. Standart sistem konfigürasyonunda 3000 saat video veya 200.000 fotoğraf kayıt kapasitesine sahiptir.

Kayıt Formatları

ARCHIMED ile DV, MJPEG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ve H.264 formatlarında video kodlaması yapabilirsiniz. AVI dosyası olarak video, BMP dosyası olarak fotoğraf kaydedebilirsiniz. Rapor dosyalarınızı DOC veya PDF formatında oluşturabilirsiniz.

Dinamik Kurgu; kayıt sırasında… kayıt sonrasında…

ARCHIMED’in video kayıt zamanını ve süresini ayak pedalı ile siz kontrol edersiniz. Kayıt sırasında elde edilen parça kayıtlar ARCHIMED tarafından otomatik olarak birleştirilir. Kaydedilen videonun sonrasında kurgulanması ise ARCHIMED ile entegre bir profesyonel kurgu programı aracılığıyla tamamlanır.

Hızlı ve Özel Raporlama

ARCHIMED aracılığıyla elde ettiğiniz endoskopik görüntülerden oluşturacağınız raporunuzun formatını siz belirleyebilirsiniz. Hastalık arşivinizi ARCHIMED’e aktarıp hızlıca raporunuzu sonlandırabilirsiniz.

Arşivleme ve DICOM

ARCHIMED üzerinden kaydetmiş olduğunuz tüm görüntü ve raporları tek bir tuşla CD/DVD’ye veya USB’ye aktarabilirsiniz. Klinik veya hastanenizde PACS altyapısı mevcut ise görüntü ve raporlarınızı DICOM formatında PACS sunucunuzda arşivleyebilirsiniz.

HIS, HL7, PACS

ARCHIMED, Hastane Bilgi Sistemi (HIS) ile HL7 mesaj formatında haberleşebilir, PACS sunucusundan iş listesini otomatik olarak alır. Böylece, hastane otomasyonuna katılabilen ARCHIMED ile bilgilerin yinelenmesi, bozulması veya kaybolması riski en aza iner.

Esnek ve Türkçe Arayüz

ARCHIMED, sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için yazılım mühendislerimiz tarafından özgün olarak geliştirilmiştir. Kullanıcı arayüzü Türkçedir. Bu sayede ARCHIMED üzerindeki tüm bilgi girişi alanlarını siz yeniden isimlendirebilirsiniz.

Modüler ve Teknolojik Donanım

ARCHIMED; HDMI, DVI, SD-SDI, HD-SDI, 3G-SDI gibi dijital standartlarda video görüntüsü üreten tüm tıbbi cihazlara bağlanabilir. ARCHIMED standart sistem konfigürasyonu Intel Core i7 işlemci, 4 GB RAM, 1 TB Sabit Disk ve en güncel Windows işletim sistemi ile kullanıma sunulur.

Teknik Destek ve Önerileriniz

Kurulum sonrasında teknik personelimiz size kullanımla ilgili detaylı bir eğitim vermektedir. Sonrasında da kullanım sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlar için bize ulaşabilir, en kısa zamanda Teknik Destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. Sistemimizin daha da geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için ise önerilerinizi dinlemeye her zaman hazırız.